Archiv aktualit

lotkový oddíl Pimprlata Sokola Valašské Meziříčí

hraje pro děti loutkovou pohádku Honza Nebojsa. Divadélko v 1. patře sokolovny,
pátek 25.10. 2019 od 16:30 a sobota 26.10. od 10:00 hod.

Vstupné 40,- Kč

Oslava státního svátku 28. října


 101 let republiky
oslavíme v pondělí 28. října 2019:
Dopoledne -  účast na pietních aktech:
8:45 sraz v sokolovně (účastníci, kteří půjdou v krojích již v 8:30) ,9:00 společný odchod na Náměstí 9:30 Pietní akt u pamětní desky, u pomníku na Sokolské ulici a v parku Botanika

Odpoledne: Zborovský závod branné zdatnosti
Prezence účastníků od 14:00 v sokolovně, zahájení vlastního závodu cca ve 14:30. Za nepříznivého počasí se bude program odehrávat v tělocvičně a ve velkém sále. Vezměte si proto přezutí. Přiveďte i rodiče, sourozence a kamarády. V průběhu závodu si můžete také prohlédnout výstavy "150 let ženské tělovýchovy v Sokole" a "Bitva u Zborova", zapůjčenou jednotou ČsOL Valašské Meziříčí.


Pozvánka

8. říjen - Památný den ČOS

  K uctění památky všech sokolů, kteří v dramatické historii sokolského hnutí přinesli v boji za demokracii, národní samostatnost a svobodu oběti nejvyšší, byl 8. říjen vyhlášen Památným dnem ČOS. Letos se stal také památným dnem České republiky. V tento den by si všichni sokolové měli na oblečení připnout symbol Sokola, červenou kokardu se sokolským znakem.

  V předvečer, v pondělí 7. října 2019 uspořádáme večer sokolských světel. Položíme kytičku u pamětní desky na sokolovněa pustíme po Bečvě osvětlené lodičky. Lodičku z kůry, nebo jiného přírodního materiálu a svíčičku si  
přineste s sebou.
Tatínci Vám s její výrobou určitě rádi pomohou.

Sejdeme se v sokolovně 17:00 hod.

Připomínáme

odjezd autobusu do divadla v neděli 29.9.2019 je ve 14:00 hod. od sokolovny. Nezapomeňte si vstupenky.

Noc sokoloven - podrobné informace

Začínáme v 19:00 hod.  - přivítání, organizační pokyny. Krátké vystoupení začne přibližně v 19:15, a bude se konat ve velkém sále. Na jeho ukončení postavíme živý obraz. Všichni, kdo jste ochotni se do obrazu zapojit, přijďte, prosím již v 17:30, abychom si našli kostýmy a vyzkoušeli scénu. Ohňová show bude kolem 20. hod. venku, po ní zapálíme táborák - buřty a chleba s sebou. Večerní hra, promítání videa z veřejného cvičení, prohlídka výstavek a sokolovny bude probíhat souběžně. Celá akce je pojata jako neformální setkání členů a příznivců Sokola, proto časy jednotlivých aktivit budou přizpůsobené okolnostem.
 Děti, kterým rodiče dovolí přespat v sokolovně si nezapomenou spacák,  hygienické potřeby a něco na hlad a žízeň. Odchod domů bude v neděli ráno kolem 9. hodiny, protože již ve 14:00 odjíždí autobus do divadla.

První lekce Line Dance

již tuto středu  (25. 9.) v 19:00 hodin v sokolovně. Rádi uvítáme i nové zájemce. Přijďte si to zkusit.

Srdečně zveme širokou veřejnost na


Sokolovna ve Valašském Meziříčí od 19:00 hod.
Program: Výstavky ke  155. výročí založení jednoty a 150 -ti letům  ženského tělocviku v Sokole,
Krátká vystoupení zakončená živým obrazem „Spolu  v Sokole“
Ohňová show, večerní hra pro děti, promítání videa z veřejného cvičení 2019, táborák, společenské posezení
Vstup volný

kOČKY

Blíží se termín uzávěrky přihlášek na divadelní zájezd - muzikál Kočky, Ostrava 29.9. odpoledne - viz níže.  Urychleně se hlaste, lístků je ještě dost. Tel. 732 598 868, stačí SMS.

Sokol spolu v pohybu

Tento týden pořádá Sokol v celé republice akce pro rodiny, veřejné cvičební hodiny, testování tělesné kondice atd. Přijďte si i Vy vyzkoušet, jak na tom jste. Do všech hodin oddílů všestrannosti a Taneční školy Sokol Dance je tento týden zdarma volný přístup. Rozpis naleznete  v sekci " nabídka cvičení"

Autobusový zájezd

Československá obec legionářská - jednota Valašské Meziříčí a Sokol Valašské Meziříčí zve malé i velké v sobotu 21. září 2019 na slavnostní odhalení pomníku padlým legionářům v Jasenné.
Pojedeme autobusem, odjezd je ve 12:00 hod od sokolovny.
Sraz krojované stráže v sokolovně v 11:30.
Uděláme si hezký výlet, můžete přibrat i rodiče. S sebou svačinku a pití. V Jasenné je hezky.

Blíží se 8. říjen -

Památný den sokolstva. Letos poprvé je i významným dnem České republiky. O jeho významu hovořil v českém rozhlase br. Burian, vzdělavatel ČOS. Poslechněte si ho:https://radiozurnal.rozhlas.cz/sokol-odjakziva-prispiva-k-narodnimu-uvedomeni-bez-nej-ceskoslovensko-nevzniklo-8075829

Pietní akt

  k výročí  úmrtí T. G. Masaryka. Sobota 14.9.2019, pomník v parku Botanika, 10:00 dopoledne. Přijďte uctít památku našeho prvního prezidenta. 
Sraz krojované stráže v 9:30 v sokolovně.

 

Pozor! Změna

ve cvičebních hodinách: Předškoláci cvičí ve středu od 15:30 do 16:30 hod. Pondělní cvičení je beze změny od 17:00 do 18:00 hod.

Přečtěte si

https://www.dtest.cz/clanek-7528/sokol-je-tu-i-pro-vas

Čtvrteční cvičení mladších žen a dívek

začíná 19. září, a bude probíhat vždy od 19:00 do 20:00 hod. Přihlásit  se je možné přímo ve cvičebních hodinách.

K Sokolu patří také kultura,

proto pořádáme zájezdy do divadla. Ten nejbližší se uskuteční už v neděli 29. září odpoledne. Odjezd autobusu od sokolovny ve 14:00 hod.