Archiv aktualit

Valná hromada jednoty

Úterý 10. dubna 2018 * 17:30 hodin * společenská místnost sokolovny
Program schůze:  Zahájení, zpráva starosty, zpráva náčelníka a náčelnice, zpráva vzdělavatele, zpráva o hospodaření za rok 2017, zpráva kontrolní komise, usnesení a schválení rozpočtu.

Velikonoční besídka a cesta za pokladem

V pondělí 26. března  2018 v 16:00 hod.

Vezměte si sportovní oblečení a obuv a přijďte do sokolovny. Přineste si natvrdo uvařené vajíčko, kus maminčiny staré silonky, malou svačinku, pití. V případě nepříznivého počasí je program v tělocvičně, nutné cvičky. Startovné: 10,- Kč, děti ze Sokola zdarma. Neseďte doma, přiveďte i své kamarády.

Od 18:00 hod. je nácvik sletových skladeb Děti a Cirkus, účast víc než nutná!!

 

Premiéra pohádky O Zlatovlásce

Loutkový oddíl Pimprlata připravil na závěr letošní sezony novou pohádku. Představení se uskuteční v pátek 23. března v 16:30 a v sobotu 24. března v 10:00 v sokolském loutkovém divadélku. Vstupné 40 Kč. Vstupenky si můžete zamluvit na tel. č.  724 368 856. Srdečně zveme všechny malé diváky.

Nácvik

na Šibřinkovou scénu: sraz účinkujících dětí dnes (v neděli) ve 13:00 hodin, vystoupení cca v 15:30

Divadelní představení v sokolovně

V sobotu 17. března 2018 budeme mít jedinečnou možnost shlédnout v předpremiéře hru Ladislava Stroupežnického Naši Furianti, kterou bude  v  Praze v Národním divadle 1. července 2018 oficiálně zahájen XVI. Všesokolský slet. Hru nastudoval režisér br. Bohumil Gondíl se sokolskými soubory Divadlo pod Petřínem a Muzika Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka. Představení se uskuteční ve velkém sále naší sokolovny v 15:00 hod. odpoledne. Vstupné 200 Kč. Co nejsrdečněji Vás zveme. Kdo jste před šesti lety viděli ve stejné režii a se stejnými herci Prodanou nevěstu, víte, že to bude nezapomenutelný kulturní zážitek.

V sokolovně se opět bude hrát divadlo


V sobotu 17. března 2018
budeme mít jedinečnou možnost shlédnout v předpremiéře hru Ladislava Stroupežnického Naši Furianti, kterou bude  v  Praze v Národním divadle 1. července 2018 oficiálně zahájen XVI. Všesokolský slet. Hru nastudoval režisér br. Bohumil Gondík se sokolskými soubory Divadlo pod Petřínem a Muzika Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka. Představení se uskuteční ve velkém sále naší sokolovny v 15:00 hod. odpoledne. Vstupné 200 Kč.  Co nejsrdečněji Vás zveme. Kdo jste před šesti lety viděli ve stejné režii a se stejnými herci Prodanou nevěstu, víte, že to bude nezapomenutelný kulturní zážitek.
Vstupenky si můžete předem zakoupit v kanceláři jednoty v sokolovně, nebo rezervovat na telefonním čísle 737276305.

Sokolské dětské ŠibřinkyJiž tuto neděli 4.3.2018 ve velkém sále sokolovny. Začátek v 15 hod. Vstupné 50 Kč, děti do 12 let zdarma. Zvou pořadatelé.

Informační schůzka

k zimnímu táboru se koná v úterý 13. 2. 2018 v 18:00 v sokolovně. Nutno doplatit účastnický poplatek, případně členské příspěvky.

Orientační běh po památkách města

O lednový zvoneček - memoriál br. Jiřího Demela
Kdy:            pondělí 29. ledna 2018
Prezence:     kategorie děti s rodiči od 16:00,  kategorie žactvo od 17:00 hodin v sokolovně
Přineste si:   baterku, tužku, podložku na psaní a můžete si přivést také sourozence a kamarády, menší děti, které neumí číst a psát rodiče. Dobře se oblečte, a přezuvky si s sebou vezměte také. Čeká Vás zajímavá soutěž, pro všechny drobná odměna, vítězové si na památku odnesou zvonečky.

 

1. oblastní sraz skladby Děti, to je věc

pro XVI. Všesokolský slet se koná v neděli 28. ledna od 9:00 hod.v sokolovně.
Program: nácvik skladby, sestavení a secvičení  celků, jako doplněk drobné hry. Ukončení pro naše děti předpokládáme kolem poledne. Svačinu a pití s sebou. Prosíme rodiče, aby umožnili dětem účast.
Vaše cvičitelky: Jana Rosáková, Jana Vlčková

Přirozený funkční trénink

Pokud bude zájem, bylo by možno začátkem února opět rozjet hodiny funkčního tréninku. Probíhaly by v úterý od 18:30 do 19:30 (možno upravit) v malé tělocvičně sokolovny. Cvičí se systémem "Tabata". V jedné sérii cviků cvičenci postupně procházejí osm stanovišť, vždy s krátkým intervalem odpočinku mezi nimi.  Tempo na stanovišti i počet sérií si každý přizpůsobí svým momentálním schopnostem. Hlavní náplní tohoto typu kondičního cvičení není trénovat jednotlivé svaly, ale naučit správnému pohybu, potřebnému pro zvládání  a kompenzaci zátěže běžného života. Maximální počet cvičenců na hodině je 8. Máte- li zájem si toto cvičení vyzkoušet, přihlaste se předběžně na telefonním čísle 732 598 868, na kterém obdržíte i další informace, nejlépe do konce měsíce ledna.

Přihlášky

Milí rodiče, připomínáme, že termín odevzdání přihlášek na zimní tábor je 25. ledna, takže již tento týden. Také prosíme o urychlené odevzdání návratek  na XVI. Všesokolský slet. Vaše cvičitelky.

Přípravy na XVI. Všesokolský slet

nabírají na obrátkách. Naše děti dostaly ve cvičení dopis pro rodiče s návratkou. Prosíme o její urychlené vyplnění a odevzdání, abychom mohly sestavit definitivní cvičební celky a doobjednat chybějící úbory a náčiní. 
28. ledna (neděle) počítáme s uspořádáním nácvičného srazu skladby "Děti, to je věc". Přijedou cvičitelky a děti  z okolních jednot, takže bychom byly rády, kdyby se zúčastnilo co nejvíce našich dětí. Prosíme, počítejte s tím. Děkujeme,  J. Rosáková a J. Vlčková

Rok 2018

Všem členům a příznivcům přejeme, aby nadcházející rok byl rokem pohody a splněných přání.

Pimprlata

oznamují, že tento pátek a sobotu se nehraje, představení se konalo již před Vánocemi.Kašpárek zdraví všechny děti a těší se na ně v lednu při pohádce O zlé sestře.

Zimní tábor 2018

termín:    jarní prázdniny, 18. 2. – 23.2. 2018
místo:       Jeseníky  - Suchá Rudná, hotel Paramon
náplň:       lyžování, sáňkování, zimní turistika a pobyt v zimní v přírodě 
                
(hry  na sněhu, celotáborová hra, hry vklubovně, večerní lyžování,výlet do Karlovy Studánky, atd.)
Nejedná se o lyžařský výcvik, ale o ozdravný pobyt.  Bereme i děti, které budou mít jen boby. Pokud někdo nemá lyžařské vybavení a chtěl by se naučit lyžovat, máme nějaké vybavení k zapůjčení (zdarma). Předběžná cena je 350,- Kč/den, a to s plnou penzí, kdyby se něco změnilo, dáme vědět. Předpokládáme, že bychom se včetně dopravy výletů a výjezdů mohli vejít do částky 2700 Kč. Vleky si bude jako vždy hradit každý sám, podle toho kolik projezdí. Prosíme o odevzdání závazné přihlášky nejpozději do 25. 1. 2018, společně se zálohou 1000,- Kč. Počet míst je omezen, zájemci budou zařazováni v pořadí podle data odevzdaných přihlášek. Doplatek budeme vybírat při informační schůzce rodičů začátkem února. Přihlášky děti obdržely ve cvičení, nebo si je můžete stáhnout  v sekci "Ke stažení" .           Vaši cvičitelé

 

Poslední cvičení v roce 2017

se koná v pondělí 18. prosince a bude poněkud jiné. Sejdeme se všichni v již v 16:00 hod, a můžete si přivézt také sourozence a kamarády. Připravujeme pro Vás večerní hru a také si ukážeme některé staré lidové vánoční zvyky. Přineste si: tužku, papír, podložku na psaní, jablíčko, špejle a pokud doma máte, také sušené ovoce. Dobře se oblečte a nezapomeňte přezůvky do spol. místnosti. Za spolupráci děkujeme: cvičitelé dětí

Loutkové divadlo

pro děti:v pátek 15.12. v 16:30 a v sobotu 16.12. v 10:00 (v městském Zpravodaji je datum uvedeno chybně) opakujeme představení pohádky Kašpárek v pekle,  které bylo v listopadu z důvodu technické poruchy zrušeno. Jednotné vstupné 40,- Kč. Zvou Pimprlata.

Akademie

Srdečně zveme všechny členy, příznivce a hlavně rodiče na akademii, která se koná v neděli 3. 12. v 15:00 hod. ve velkém sále sokolovny. Uvidíte ukázky sletových skladeb, cvičení dětí a hlavně - přijde i Mikuláš. Vstupné 50 Kč, děti do 6 let zdarma.

Poslední akce roku 2017

-  Milí Sokolíci, milí rodiče, čekají nás poslední akce roku 2017, pomozte nám, aby dobře dopadly. Nejdůležitější je Vánoční besídka, již tuto neděli v 15:00 hod. odpoledne. Vystupují na ni všechny naše děti.  Abychom program upřesnili a sladili, je nutná generální zkouška v neděli dopoledne, čas pro jednotlivá vystoupení ještě upřesníme. Prosíme o zajištění účasti dětí jak na této zkouše, tak ve cvičebních hodinách v tomto týdnu. -
 -  Všechny rodiče prosíme, aby v neděli po skončení programu neodcházeli, potřebujeme s Vámi projednat některé záležitosti týkající se XVI. Všesokolského sletu v roce 2018. Schůzka rodičů se uskuteční v naší společenské místnosti.
 - Závodní družstva se ve dnech 9. a 10. prosince zúčastní moravského kola Teamgymu v Olomouci. Podrobnosti rovněž včas obdržíte, nutná je účast ve cvičení, abychom odstranili alespoň některé chyby z malé oblasti.
 - Poslední cvičení se koná v pondělí 18. prosince a bude poněkud jinačí. Ukážeme si některé staré lidové vánoční zvyky
 Za spolupráci děkujeme, Vaši cvičitelé

 

Čerti na hradě

loutkové představení pro děti. Pátek 24. 11. v 16:30 a v sobotu 25. 11. v 10:00 v sokolském loutkovém divadélku. Zvou Pimprlata

Irský večer

Opět po roce, 25. listopadu 2017 v sokolovně. Více na www. oilean.cz

Lotkový oddíl Pimprlata hraje:

O kouzelné kytičce, aneb zapomenutý rytíř. Pátek 27. října v 16:30 a v sobotu 28. října v 10:00. Loutková scéna v sokolovně. Vstupné jednotné: 40 Kč

Oslavy vzniku samostatného státu

Program:

Pátek 27. října 2017:
Pietní akt
u pamětní desky na Náměstí, u pomníku na Sokolské ulici a v parku Botanika. Začátek v 17:30 hod. Protože letos se akce koná v podvečer, uděláme si lampionový průvod.  Sraz v sokolovně v 16:50, společný odchod na Náměstí v 17:00. Sraz krojovaných účastníků v 16:30 v sokolovně.

Sobota 28. října 2017:

Turistická vycházka po stopách TGM na Píškovou. S sebou: svačinku a pití, pláštěnku. Turistickou obuv a oblečení na sebe, Sraz účastníků ve 9:00 hod. v sokolovně, návrat tak, abychom stihli Zborovský závod. 

Zborovský závod branné zdatnosti: 6. ročník závodu pro širokou veřejnost. Zahrnuje terénní běh, hod granátem na cíl a střelbu ze vzduchovky.  Doplňkové soutěže pro děti, možnost zakoupitobčerstvení. Určitě si rádi zastřílí i rodiče, příbuzní a kamarádi. V případě zvlášť nepříznivého počasí upravíme disciplíny tak, aby mohly proběhnout v tělocvičně a velkém  sále – nutné přezůvky. Prezence: od 14:00, start závodu cca od 14:30 hod. 
Startovné 20 Kč.

 

Sokol spolu v pohybu, Noc sokoloven a Sletová štafeta

Celostátní projekt České obce sokolské pro širokou veřejnost. U nás bude probíhat takto:
Po celý týden od 18. do 22. září mají všichni zájemci volný vstup do všech cvičebních hodin Sokola (rozpis je v rubrice "Nabídka cvičení"). V pátek 22. září bude na hřišti u sokolovny Sportovní  atletické odpoledne pro malé i velké - začátek v 17 hod.(za nepříznivého počasí budeme v tělocvičně).
Celá akce vyvrcholí  Nocí sokoloven cca od 18:30,  na které přivítáme Sletovou štafetu. Připraven je doprovodný program, při kterém bude možno  si prohlédnout sokolovnu, vyzkoušet  si pohybové aktivity z programu odboru všestrannost (Teamgym, Ropeskipink, Linedance,  Funkční tréning, hry pro děti atd.), posedět u kávy či čaje a podívat se na videa z činnosti jednoty). Bude-li hezky, můžeme zapálit i táborák. Děti, kterým to rodiče dovolí, mohou v sokolovně přespat a ráno vyprovodit sletovou štafetu na její další cestě do Tyršova domu v Praze. Všechny srdečně zveme.

Cvičební rok 2017/18

V pondělí 4. září od 16:00 do 18:00 hod. se v sokolovně koná zápis nových dětí do oddílů: Rodiče a děti, Předškolní děti,  Všesportovní přípravka  pro malé děti, Všesportovní průprava pro větší děti a mládež (Teamgym, estetická gymnastika, Crossfit, netradiční sporty atd.) a do Taneční školy Sokol Dance. Ve stejnou dobu poskytujeme informace o cvičení pro dospělé.
Pravidelné cvičební hodiny začnou v pondělí 11. září.

Tábor II

Všem táborníkům! Do pokynů zasáhl tiskařský šotek, proto upřesňuji informace o odjezdu. Jedeme v neděli 30. 7. 2017, vlakem v 11:12 hod. Jinak vše platí. Sraz v sokolovně do 10 hod,a to už tady musí být i zavazadla, aby se stihla naložit.

Tábor

Milí táborníci, poslední informace obdrželi Vaši rodiče mailem. Tak se jimi řiďte, sbalte si vše potřebné, žádné zbytečnosti a v neděli se uvidíme. Aby Vám rodiče mohli psát, tak tady je adresa tábora:
Letní tábor Sokola Valašské Meziříčí
jméno:  
Tábořiště Třešňový sad, 798 06 Otaslavice č.ev. 127Pro rodiče, kteří nám pomohou s dopravou
GPS: 49°23'1.413"N, 17°3'18.190"E
Popis cesty k tábořišti: Cesta kolem kostela - hřbitova - polňačka - vlevo je křížek - vpravo jsou sady - špička chaty je vidět už od křížku.Sad je oplocený. Máme tam cedulku „Tábořiště Třešinka“.
 

Schůzka rodičů

dětí přihlášených na letní tábor se koná v úterý 18. července v 18:00 hod. v sokolovně. Informace, pokyny, úhrada účastnických poplatků. Účast nutná.

Veřejné cvičení

Srdečně zveme všechny členy a příznivce na veřejné cvičení, které se koná v neděli 26. června 2017 od 15:00 hodin na hřišti u sokolovny. Vstupné je symbolických 40 Kč. Vystoupí děti i dospělí, uvidíte i ukázky ze skladeb pro XVI. všesokolský slet.

Cyklistické odpoledne

pro malé i větší cyklisty se koná v rámci celoevropské akce MOVE WEEk
ve čtvrtek 1.6. 2017v sokolovně
Prezence účastníků: od 16:00 v areálu sokolovny (rozdělení do kategorií, doprovodný program)Zahájení: cca 16:30Jízda zručnosti, rychlostní soutěže, výtvarné činnosti atd.                  
Závěr: cca18:00 na hřišti sokolovny
Kolo (koloběžka, trojkolka, odrážedlo, brusle) vlastní, u dětí cyklistická přilba nutná, předškolní děti s doprovodem rodičů

Drobné občerstvení, kávu, čaj, limonádu možno zakoupit.

Zálesácký závod zdatnosti

je posledním velkým závodem tohoto cvičebního roku. Proběhne v plánovaném termínu, tj. tuto sobotu13. 5. 2017 v areálu a v okolí sokolovny. Prezence účastníků je od 9:00 do 9:30 hod. Zahájení cca v 9:30. Přineste si: Jídlo a pití na celý den, psací potřeby, pevnou podložku na psaní. Oblečte se a obujte tak, abyste se bez problémů mohli pohybovat přírodním terénem, pro jistotu nezapomeňte pláštěnku. Informace pro rodiče na tel. 732 598 868

8. 5. - Den vítězství

Jako každý rok, zúčastníme se městských oslav tohoto významného dne. Sraz v sokolovně je v 8:30, abychom se stačili převléknout do slavnostních krojů a stihli pietní akt u pamětní desky skupiny Clay-Eva (zámek Žerotínů) v 9:30 . Odjezd k památníku na Helštýně je v 10:00.

Odpoledne proběhnou odložené lehkoatletické disciplíny přeboru sokolské všestrannosti. Registrace závodníků od 13:30. Vezměte si oblečení a obutí vhodné na hřiště.


Slet čarodějnic

Nastartujte košťata! Sletíme se ve čtvrtek 27. dubna 2017v sokolovně
Program: 16:00 Registrace účastníků, čarodějnický rej, soutěže a hry 
                  17:00 Zapálení ohně, opékání Startovné 10,- Kč    
Občerstvení možno zakoupit v bufetu, buřty s sebou. Za špatného počasí program v tělocvičně, cvičky nutné

Pravidelné cvičení od 17:00 hod. se koná!

Župní přebor všestrannosti

je v sobotu 29. dubna. Soutěžíme v gymnastice (prostná, hrazda, přeskok, dívky kladina a kluci kruhy a bradla), v atletice (sprint, skok daleký, hod krikeťákem, dorost vrh koulí) a ve šplhu. Prosíme rodiče, aby nám potvrdili účast dětí na návratkách, které přinesou ze cvičení. Děkujeme, J. Rosáková, J. Vlčková

Termín letního tábora

Tábor se bude konat v Otaslavicích od 30. července do 12. srpna. Bližší informace budou na přihláškách, které v nejbližší době budeme rozdávat dětem ve cvičení. Předběžně se můžete hlásit již nyní, nejlépe přímo ve cvičeních hodinách sestře Rosákové a Vlčkové.

Pekelné námluvy

loutková pohádka pro děti - pátek 24. února v 16:30 a sobota 15. února v 10:00. Divadélko v sokolovně, vstupné jednotné - 40 Kč. Hraje loutkový oddíl Pimprlata. Vstupenky je možno rezervovat na telef. č. 724368856

tradiční dětské Šibřinky

pořádáme v neděli 26. února 2017 v 15:00 hod. ve velkém sále sokolovny. Ráz: strašidelný dům.
Šibřinková scéna, zábava a hry, občerstvení. Vstupné: masky zdarma, dospělí 50 Kč. Srdečně zveme.

 

Schůzka rodičů

dětí přihlášených na zimní tábor se koná v úterý 7. února v 17:00 hod. v sokolovně. Prosíme o úhradu zbývající částky poplatku a členských příspěvků, pokud je ještě dítě nemá zaplacené.

Akce na období leden - červen 2017

byly vloženy do sekce "Kalendář"

Hrátky se sněhulákem

odpoledne zimních her pro děti na hřišti u sokolovny. Pondělí 30. ledna 2016 v 16:00. Hry a soutěže na sněhu (snad vydrží). Teplé oblečení a obuv. V případě nepříznivého počasí náhradní program v tělocvičně -  cvičky nutné. Teplý čaj a drobné sladké odměny zajistíme.

Jak Honza vyzrál na draka

Loutková pohádka pro děti. Divadélko v 1. patře sokolovny. Pátek 27. ledna v 16:30 a v sobotu 28. ledna v 10:00. Jednotné vstupné 40 Kč. Více v sekci "Loutkové divadlo".

Pozor! Zimní tábor!

Blíží se termín odevzdání přihlášek. Rozhodujte se rychle, počet míst je omezen, v hotelu je nával. Bližší informace najdete na těchto stránkách kousek níž.        Vaši cvičitelé

O lednový zvoneček

Memoriál br. Jiřího Demela - tradiční orientační běh za památkami města
Kdy: pondělí 9. ledna 2017.
Prezence: kategorie děti s rodiči od 16:00, kategorie žactvo od 17:00 hodin v sokolovně.
Přineste si:   baterku, tužku, podložku na psaní a můžete si přivést také sourozence a kamarády, menší děti, které neumí číst a psát rodiče. Dobře se oblečte, a přezuvky si s sebou vezměte také. Čeká Vás zajímavá soutěž, pro všechny drobná odměna, vítězové si na památku odnesou zvoneček..          Zvou Vaši cvičitelé

PF 2017

PF 2017

Poslední cvičení r. 2016

se koná v pondělí 18. prosince a bude poněkud jiné. Přineste si tužky, pevnější podložku na psaní, dobře se oblečte a nezapomeňte přezůvky do spol. místnosti. Připravujeme pro Vás večerní hru, ukážeme si některé staré lidové vánoční zvyky a vyrobíme ozdobu na stromeček. Sejdeme se všichni v šatnách v 17:00 hod. a můžete si přivézt také sourozence a kamarády. 

Tradiční zimní tábor

termín:      jarní prázdniny, 12. 2. – 18. 2. 2017
místo:       Jeseníky  - Suchá Rudná, hotel Paramon
náplň:       lyžování, sáňkování, zimní turistika a pobyt v zimní v přírodě ( hry na sněhu, celotáborová    
                 hra, hry v klubovně, večerní lyžování, výlet do Karlovy Studánky, Vrbna pod Pradědem....

Číst dál...

O perníkové chaloupce

loutková pohádka v pátek 16.12.2016 V 16:30 a v sobotu 17:12 v 10:00 v divadélku v sokolovně. Jednotné vstupné 40 Kč. Více informací v sekci "loutkové divadlo".

Vánoční akademie

Neděle 18. prosince 2016, velký sál sokolovny. V programu  vystoupí MPS Beseda a děti ze Sokola. . Zveme všechny členy i příznivce Sokola a Besedy, rodiče, prarodiče i kamarády našich dětí. Pro hosty  možnost posezení s občerstvením, pro vystupující  malá nadílka.
Začátek v 15:00 hod. Vstupné jednotné 40 Kč, děti do 6 let zdarma

Připravujeme

Vánoční akademii, která se bude konat v neděli 18. prosince. Vystoupí MPS Beseda a děti ze Sokola. Už se na ni těšíme.

Čerti na hradě

pohádka v podání loutkového oddílu Pimprlata. Pátek 25. listopadu v 16:30, sobota 26. listopadu v 10:00 hod. - divadélko v sokolovně. Jednotné vstupné 40,- Kč. Srdečně zveme všechny malé děti.

Ve stopách TGM

tradiční turistická vycházka na Píškovou k uctění památky prezidenta Masaryka. Sobota 29. října 2016. Sraz účastníků ve 14:00 hod. v sokolovně, návrat kolem 18:00 hod. S sebou jídlo a pití, pláštěnku, pro jistotu i baterku, dobré boty nutné.Pro děti cestou hry, na zpáteční cestu jsou vítány lampiony nebo lucerničky.

O Budulínkovi

loutková pohádka v podání souboru Pimprlata. Pátek 28. října v 16:30 a sobotu 29. října v 10:00. Jednotné vstupné 40 Kč. Hrajeme v divadélku v 1. patře sokolovny.

Oslavy 28. října

Program:

Pátek 28. října 2016:  Pietní akt u pamětní desky na Náměstí, u pomníku na Sokolské ulici a v parku Botanika. Začátek v 9:30 hod. Sraz krojovaných účastníků v 8:45 v sokolovně.

Zborovský závod branné zdatnosti a Den otevřených dveří 234. pp -  KVHaS. 5. ročník závodu pro širokou veřejnost. Zahrnuje terénní běh, hod granátem cíl a střelbu ze vzduchovky.  Doplňkové soutěže pro děti, možnost zakoupit občerstvení. Určitě si rádi zastřílí i rodiče, příbuzní a kamarádi. Vítězové obdrží diplom a drobné ceny. Prezence: od 14:00, start závodu cca v 14:30 hod.      Startovné 20,- Kč.
 

8. říjen - Památný den ČOS

K uctění památky všech sokolů, kteří v dramatické historii sokolského hnutí přinesli v boji za demokracii, národní samostatnost a svobodu oběti nejvyšší, byl 8. říjen vyhlášen Památným dnem ČOS.

Při jeho příležitosti v sobotu 8. 10. 2016 navštívíme na nádraží Hranice na Moravě repliku legionářského vlaku, kde máme od 14:00 hod. zajištěnu komentovanou prohlídku.Odjezd z Valašského Meziříčí v 13:22, sraz na nádraží ČD v 13:00 hod. abychom stihli pořídit společnou jízdenku. Přijďte včas a nezapomeňte si peníze na vlak a suvenýry, svačinu a pití.Návrat: buďto rychlíkem v 16:16 přímo z Hranic, anebo je možné přejít pěšky do Teplic a odtud vlakem v 17:02 domů. 

Pro děti uspořádáme večer sokolských světel, pustíme po Bečvě osvětlené lodičky a položíme kytičku u pamětní desky na sokolovně ve Valašském Meziříčí. Sejdeme se v sokolovně v 17:30 hodin. Lodičku z kůry, dřeva, nebo jiného ekologického materiálu si přineste s sebou, rodiče Vám jistě doma s její výrobou rádi pomohou
                                                                                                                                                  Vaši cvičitelé

Mámo, táto, pojď si hrát s atletikou

Sportovní dopoledne pro malé i velké v rámci celostátní akce Sokol spolu v pohybu
Neděle  25 9. 2016 hřiště u sokolovny
Disciplíny: sprint, hod kriketovým míčkem, vrh koulí, skok daleký
Prezence závodníků od 9:00, začátek závodu v 10:00.
Nutné vhodné sportovní oblečení a obuv
Vstup volný

Noc sokoloven

23. září 2016
Program
Pro děti: večerní hra  - areál sokolovny 18:15 - 19:00
Pro dospělé: společenské posezení u kávy, čaje i vína, promítání filmů ze sokolských akcí - společenská místnost 18:30 - 22:00
Pro všechny: kruhový trénink - tělocvična 19:00 - 19:45, ropeskiping - tělocvična 19:45 - 20:30, táborák - zahrada 18:00 - 22:00
Časy jsou orientační, podle okolností se mohou změnit.
Vstup volný

Sokol spolu v pohybu

je celostátní akce, která probíhá v týdnu od 19. do 25. září 2016. Od pondělí do čtvrtku můžete zdarma navštívit naše tělocvičny a vyzkoušet  si cvičení. Kdy které hodiny probíhají naleznete v rubrice "nabídka cvičení". V pátek Vás zveme na Noc sokoloven a v neděli na sportovní dopoledne s atletikou (podrobné informace budou ještě zveřejněny).

11. září

Je tomu dnes už 15 let. Tento komentář stojí za přečtení a zamyšlení: http://zpravy.idnes.cz/komentar-milana-vodicky-k-11-zari-2001-d5r-/zahranicni.aspx?c=A160910_151055_zahranicni_jw

Rozpis cvičebních hodin

pro cvičební rok 2016/17 naleznete v sekci "nabídka cvičení". Od 12.9. již všechny oddíly pravidelně cvičí, přihlásit se můžete přímo ve cvičebních hodinách.

Akce do konce roku 2016

Do sekce "Kalendář" byl vložen plán akcí, které proběhnou od září do konce prosince. O každé z nich budeme ještě informovat samostatným letáčkem,ale již nyní si můžete na ně vyhradit svůj čas. Těšíme se na Vaši účast, i na účast Vašich rodičů, dětí, kamarádů a známých.

skladba pro slet 2018

Prosíme rodiče, jejichž děti cvičí skladbu se žíněnkami a míči, aby je poslali do cvičení již v pondělí 5.9. 2016. Sejdeme se v 17 hod. a rádi uvítáme i další děti (např. sourozence a kamarády), které by se do nácviku zapojily. J. Rosáková, J.Vlčková

Zahajujeme cvičební rok 2016/17

Zápis nových členů, informace o náplni jednotlivých oddílů, finančních podmínkách atd
pondělí 5. 9. 2016, 16:00 - 17:30 hod. v sokolovně 

V dalších dnech  se můžete přihlásit přímo ve cvičebních hodinách, jejich rozpis naleznete v rubrice "Nabídka cvičení"

Mámo, táto, pojď si hrát!

Sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi na téma „Lovy beze zbraní“ v neděli 28. 8. 2016 od 15:00 do 17:00 hod. na hřišti u sokolovny.
Na závěr táborák s opékáním (buřty s sebou), drobné občerstvení možno zakoupit. 
                                                                                                                                 
Startovné 10,- Kč/osobu    
 Srdečně zve T. J. SOKOL Valašské Meziříčí

Letní soustředění

 Letní soustředění 22. – 26. 8. 2016 (formou příměstského tábora)     
Pokyny pro přihlášené děti i pro ty, co by se ještě přihlásit chtěli:
Soustředění je zaměřené na průpravu pro soutěž Teamgym, která nás čeká v listopadu a bude doplněno i o další činnosti podle počasí, chuti a nálady. Začínáme vždy v 9:00 hodin, končíme kolem 17:00 hod.Přihlásit se mohou všechny děti, které si chtějí tuto formu gymnastiky vyzkoušet.
Přineste si: cvičební úbor, přezuvky na běhání po sokolovně, oblečení a tenisky vhodné na hřiště, plavky, ručník, peníze na stravu (přesnídávka, oběd, svačina + nějaká ta dobrota) a pití ve výši 100,- /den, tj. celkem 500,- Kč.. Protože strava bude domácí – uvaří nám sestry jako na táboře - potřebujeme znát přesný počet dětí kvůli nákupu surovin. Prosím proto o znovu potvrzení účasti, případně o nové přihlášky, nejpozději do čtvrtečního večera. Stačí mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , nebo sokol.valmez @email.cz, anebo SMS na 732 598 868

Závěr cvičebního roku

Vítáme prázdniny - Sportovní odpoledne nahřišti u sokolovny, pondělí  29. 5. 2016
Soutěže a hry pro děti, táborák na zakončení cvičebního roku.
Buřty na opékání s sebou, drobné občerstvení možno zakoupit.
Prezence účastníků od 16:00 hod, startovné 10,- Kč, členové Sokola zdarma.

Prázdninové soustředění

Milí sokolíci, milí rodiče,

po loňském úspěšném prázdninovém teamgymovém soustředění, které proběhlo formou příměstského tábora v sokolovně, jsme se rozhodly tuto akci letos zopakovat.

Číst dál...

Veřejné cvičení

Neděle 19. června 2016 v 15:00. Vystoupení cvičenců odboru všestrannosti, setkání členů a příznivců Sokola, příjemné posezení, možnost občerstvení. Přijďte se podívat na výsledky naší celoroční práce a strávit s námi hezké odpoledne na hřišti u sokolovny.
Vstupné symbolické:  40 Kč.

Divadelní zájezd

Vstupenky už máme tady. Prosím, přijďte si je vyzvednout, v autobuse bych nerada manipulovala s penězi. J. Rosáková

Pimprlata mají 20

Výstava k 20. výročí založení loutkového souboru Pimprlata.
Velký sál sokolovny, 27.5. - 3. 6. 2016, slavnostní vernisáž 27.5. v 17:00 hod. (Loutky, kulisy, rekvizity, fotografie)
Otevřeno v rámci Muzejní noci a ve všední dny 9:00 - 12:00 a 15:00 - 18:00. So, Ne po telefonické domluvě (732 598 868)

Move Week 2016

Mámo, táto, pojď si hrát -  míčový víceboj 
sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi v rámci celoevropské kampaně Move Week 2016
Neděle 29. května 2016, hřiště u sokolovny ve Valašském Meziříčí.
Vystoupení oddílu Rodiče a děti, soutěže a hry, občerstvení, příjemné prostředí. Účastníci obdrží drobné odměny, diplom a certifikát akce Move Week.
Prezence účastníků od 16:00 hod
Za nepříznivého počasí v tělocvičně, cvičky na přezutí nutné.

Zájezd do divadla

Po delší přestávce opět pořádáme v sobotu 4. 6. 2016zájezd do divadla v Ostravě, na balet Barocco, Carmina Burana, na hudbu J.S.Bacha a Carla Orfa. Více se dovíte na www.ndm.cz. Jedná se o derniéru tohoto výjimečného představení, ve kterém účinkuje i operní sbor NDM, proto si nenechejte ujít příležitost ho zhlédnout.
Vstupenky máme zamluveny, a protože je o ně velký zájem, musíme urychleně oznámit počet, který odebereme. Autobus je objednán, odjezd asi v 16:30, ještě bude upřesněn.
Odevzdejte, prosím obratem přihlášku, se zálohou 100,- Kč. Cena vstupenky se bude pohybovat kolem 200,- Kč, autobus cca 100,-/osobu, podle obsazenosti.
Přihlášku naleznete v sekci "Ke stažení", nebo si ji můžete vyzvednout v sokolovně u ses. Rosákové. Informace na 732 598 868.

Soutěž ve střelbě ze vzduchovek

 Neděle 8. května 2016, areál sokolovny.
Tradiční soutěž pro širokou veřejnost - pro děti i dospělé - pořádaná v rámci městských oslav Dne vítězství. Doprovodný program pro děti, občerstvení v bufetu, posezení u ohně.Vítězové obdrží diplomy a drobné ceny.
Prezence účastníků od 13:30 hod. Předpokládaný konec závodu v 16:00 hod.
Za špatného počasí v sále sokolovny. Startovné 10,- Kč

 

Nastartujte košťata

Sletíme se ve čtvrtek 28. dubna 2016 v sokolovně
Program: 16:00 Registrace účastníků, 16:30 Zahájení, čarodějnický rej, soutěže a hry
17:30 Vyhodnocení 18:00 Zapálení ohně, opékání.Občerstvení možno zakoupit v bufetu, buřty s sebou.
Za špatného počasí program v tělocvičně, cvičky nutné.            Startovné 10,- Kč

Brigáda III

Díky všem, kteří přišli v pátek a také v sobotu uklízet areál sokolovny. Udělalo se kus práce. Ale pořád jí tu ještě zbývá dost pro ty, kteří zatím přijít nestihli, nebo nemohli. Přijít můžete kdykoliv, stačí se ohlásit u správce buďto telefonem (732 598 868), nebo rovnou osobně v sokolovně.

Župní přebor ve všestrannosti

se koná v sobotu 30. dubna 2016 v sokolovně ve Valašském Meziříčí. Závodíme v gymnastice (sestavy, které nacvičujeme v hodinách), atletice (skok daleký, hod kriketovým míčkem, sprint a běh na střední trať) a ve šplhu.
Sraz  v 9:00 hod. v sokolovně, s sebou oblečení do tělocvičny a na hřiště, tenisky na atletiku, svačinu. Pití zajistíme. Ničeho se nebojte a přijďte si porovnat své výkony s ostatními.
Prosím rodiče, aby potvrdili  účast dítěte nejpozději do čtvrtka  28.4. 2016. Návratku děti dostaly ve cvičení.

Brigáda

na úklid areálu sokolovny - 2. kolo, pátek 22. 4. 2016
Nářadí zajistíme, máte-li pracovní rukavice, vezměte si je s sebou. Každá ochotná ruka vítána, budeme rádi, když pomohou také rodiče našich dětí.
Hledáme šikovného tatínka, který by pomohl s opravou dětské prolézačky. Přijít je možno kdykoliv po 15.00 hod. Kdo nemůže v pátek, může přijít individuálně v kterýkoliv jiný den. Jenom prosím, ohlaste se předem správci – tel. 732 598 868       Po skončení můžeme posedět u táboráku, buřty s sebou.

Zálesácký závod zdatnosti

sobota 16.4.2016, sokolovna a okolí

Prezence účastníků :  9:00 – 9:30. Nástup, zahájení závodu, přesun do místa startu: 9:30 .  S sebou:  |jídlo a pití na celý den, |pláštěnku

Na sebe: |sportovní obuv |oblečení vhodné do přírody, které není škoda ušpinit, případně poškodit  |čepici |šátek |sluneční brýle |krém.

Brigáda

na úklid areálu sokolovny se koná ve středu, t.j. 6.4.2016. Budeme hlavně hrabat trávníky, uklízet loňské listí, popadané větve atd. Nářadí zajistíme, pokud máte pracovní rukavice, vezměte si je s sebou. Přijít je možno kdykoliv po 15:00 hod. Bude-li hezky, můžeme po skončení posedět u táboráku. Budeme rádi i za pomoc rodičů našich dětí. Všechny ochotné ruce vítány,

Velikonoční hledání pokladu

a tradiční besídka s lidovými zvyky
Čtvrtek 24. března 2016

S sebou: sportovní oblečení a obutí, přezutí do společenské místnosti, případně do tělocvičny, bude-li škaredě.
Startovné 10 Kč, členové Sokola zdarma
Prezence účastníků od 16:00 hod. Přiveďte si i kamarády,zveme všechny děti.

Valná hromada jednoty

se koná v úterý 22. března 2016 v 17:30 hod. v sokolovně.
Program: Zprávy o činnosti za rok 2015, zpráva o hospodaření za rok 2015, revizní zpráva, volby činovníků, diskuze, usnesené , závěr.
Právo zúčastnit se mají všichni dospělí členové jednoty, dorost bez možnosti hlasovat.
Na valné hromadě bude možnost zaplatit členské příspěvky za rok 2016

Honza Nebojsa

loutková pohádka oddílu Pimprlata pro děti. Pátek 26.2. v 16:30, sobota 27.2. v 10: 00 v divadélku v sokolovně. Vstupné: jednotné 40 Kč

Dětské šibřinky

se konají v neděli 28. února v 16:00 hod. v sokolovně. Rej masek, soutěže, hry, šibřinková scéna, občerstvení pro děti i rodiče, tombola. Ráz: Ve vodní říši. Vstupné: děti 20Kč, dospělí 40 Kč.

Rodičům našich dětí

1. Cvičební rok se nám překulil do 2. pololetí, je nutno zaplatit dětem členské příspěvky na rok 2016, které činí 150,- Kč, a také oddílové příspěvky za měsíce leden - červen, ve výši stanovené v jednotlivých oddílech.

2. Letní tábor proběhne v termínu 17. - 30. 7. 2016. Bližší informace a přihlášky ve cvičení.

Zakládáme střelecký kroužek

Pokud máte zájem o sportovní střelbu, zpočátku ze vzduchovek, později možná i z něčeho silnějšího, přijďte v úterý 9.2. 2016 v 17:00 hod. do sokolovny na informační schůzku. Přijímáme dospělé, mládež i děti od 10 let.

Plán akcí

na 2. pololetí cvičebního roku 2015/16 naleznete v  sekci " Kalendář"

Loutková pohádka

Loutkový oddíl Pimprlata zve na pohádku O mlsném drakovi.
Pátek 29. ledna v 16:30, sobota 30. ledna v 10:00, divadélko v 1. patře sokolovny.
Jednotné vstupné 40 Kč 

Účastníkům zimního tábora

Odjezd na tábor: neděle 31. 1. 2016, vlakem v 11:22, sraz v sokolovně v 10:00 hod.

Zavazadla:  budou odvezena, je nutno je přinést do sokolovny  a pomoci naložit v neděli ráno do 10:00

Číst dál...

Schůzka rodičů

Schůzka rodičů dětí přihlášených na zimní tábor se koná ve středu 27. ledna v 18:00 hodin ve společenské místnosti sokolovny. Prosíme o zaplacení zbývající částky účastnického poplatku.

Pololetní hrátky se sněhulákem

Odpoledne zimních her pro děti na hřišti u sokolovny v pondělí 25. ledna 2016  v 16: 00

Program: hry a soutěže na sněhu, podle počasí případně v tělocvičně

S sebou: teplé oblečení a sportovní obuv, cvičky do tělocvičny

Teplý čaj bude zajištěn, drobné sladké odměny také

Poslední možnost

odevzdat přihlášku na zimní tábor. V pondělí musíme nahlásit do hotelu definitivní počet účastníků. Rodiče, neváhejte. Týden v zimě na horách přispěje ke zdraví vašeho dítěte stejně, jako 14 dnů v létě u moře (a cena je nesrovnatelná). Informace na telefonu 732  598 868.

Zimní tábor 31. 1. - 6.2. 2016

Připomínáme, že termín odevzdání přihlášek je 10. ledna 2016. Pokud někdo přihlášku nedostal, nebo ztratil, může si ve cvičení požádat o novou. Cena za pobyt včetně dopravy je 2600 Kč, vleky si hradí každý podle toho, kolik projezdí. Po 10. lednu budeme svolávat také informační schůzku rodičů. Vaši cvičitelé

PF 2016

90 let Tyršova domu v čt

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/215411058230048/

Prosincové akce Sokola

Neděle 6. 12. 2015 -  Teamgym Olomouc: děti, které jsou zařazeny do závodních družstev. Závodům bude předcházet ještě mimořádný trénink, zřejmě v pátek, nebo v sobotu. 

Pátek, sobota 18. a 19. 12. - loutkové představení – Koza Róza

Neděle 20. 12. - Vánoční akademie, velký sál sokolovny:Vystoupení dětí, nadílka, posezení s občerstvením. Začátek: v 15:00 hod.  Vstupné:  jednotné 30 Kč. Bližší informace a pokyny, zejména pro vystupující děti vydají cvičitelé.

Pondělí  21. 12. -Vánoční  Zvoneček  - Memoriál br. Demela(tradiční orientační běh za památkami města a besídka pro děti): Kategorie: rodiče s nejmenšími dětmi, mladší děti (do 5. třídy), starší děti a mládež. S sebou tužku, tvrdší podložku na psaní a baterku, přezutí do společenské místnosti. Chybět nebudou ani tradiční vánoční zvyky a výroba drobných vánočních ozdob. Prezence účastníků: od 16:00 hodin v sokolovně

Středa 30.12. - Vánoční vycházka: S  sebou: svačinu a pití, pláštěnku, tvrdé pečivo pro zvířátka, zrní pro ptáčky, oříšky nebo i kaštany, které máte doma od podzimu. Sraz účastníků: v 13:30 v sokolovně.

 Na všechny akce Vás srdečně zveme.            Vaši cvičitelé

 

Úspěch sokolské tanečnice

 

Pavla Stříteská (členka Taneční školy Sokol  Dance) zúčastnila se 30.10. – 2.11 v Písku jedné z největších mezinárodních soutěží  v Line Dance - Czech open.

Zúčastnilo se jí celkem 17 států a 357 tanečníků (nejvíce Německo, Švédsko, Francie, Rakousko a samozřejmě nejvíce tančníků bylo z česka). Pavla soutěžila v kategorii Social Teen, získala 2. místo a postoupila do vyšší kategorie = Newcomer (dále jsou Novice, Classic, Pro-Am a nejvyšší jsou Stars a Megastar.)

 

 

Americký Sokol slaví 150 let

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1622535-sokol-dokaze-americany-oslovit-i-po-150-letech

Oslavy vzniku Československé republiky

 

Program:

Neděle 25. října 2015:

Turistická vycházka po stopách TGM na Píškovou.

Pro děti cestou soutěže a hry. Neseďte doma a přijďte.

S sebou: svačinku a pití, pláštěnku, tužku a papír, pro jistotu i baterku. Turistickou obuv a oblečení na sebe, lampiony nebo lucerničky na zpáteční cestu vítány.

Sraz účastníků ve 14:00 hod. v sokolovně, návrat kolem 18:00 hodiny

 

Středa 28. října 2015:

Pietní akt u pamětní desky na Náměstí, u pomníku na Sokolské ulici a v parku Botanika. Začátek v 9:30 hod. Sraz krojovaných účastníků v 8:45 v sokolovně.

 

Zborovský závod branné zdatnosti a Den otevřených dveří 234. PP- KVHaS

4. ročník závodu pro širokou veřejnost. Zahrnuje terénní běh, hod granátem na

cíl a střelbu ze vzduchovky.  Doplňkové soutěže pro děti, možnost zakoupit

občerstvení. Určitě si rádi zastřílí i tatínkové

Prezence: od 14:00, start závodu v 14:30 hod.     

Startovné 20,- Kč

 

Altletické závody

sobota 17. 10.2015     

Protože počasí nám asi nedovolí být na hřišti, provedeme závody tak trochu jinak – v tělocvičně.

Prezence od 9:00, začátek v 9:30, ukončení do 13:00.

S sebou si vezměte svačinu, sportovní oblečení, cvičky chuť závodit a dobrou náladu.

Vítězové obdrží diplomy a drobné ceny. Přijďte a přiveďte i své sourozence a kamarády, určitě to bude zajímavé.

                                                                                                                 Vaši cvičitelé 

 

8. říjen - Památný den ČOS

 

K uctění památky všech sokolů, kteří v dramatické historii sokolského hnutí přinesli v boji za demokracii, národní samostatnost a svobodu oběti nejvyšší, byl 8. říjen vyhlášen Památným dnem ČOS.

Při jeho příležitosti ve čtvrtek 8. 10. 2015  položíme kytičku u pamětní desky na sokolovně ve Valašském Meziříčí.

Pro děti uspořádáme večer sokolských světel, a pustíme po Bečvě osvětlené lodičky. Sejdeme se v sokolovně v 17:00 hodin. Lodičku z kůry, dřeva, nebo jiného ekologického materiálu si přineste s sebou, rodiče Vám jistě doma s její výrobou rádi pomůžou.

 

                                                                                              Vaši cvičitelé

 

Funkční trénink

Pozor, změna! Čtvrteční hodiny funkčního tréninku začínají již v 19:15 hod.

MOVE WEEK

Týden pohybu pokračuje. Až do čtvrtku máte možnost  si zdarma zacvičit v kterékoliv hodině Sokola. Rozpis naleznete v rubrice "Nabídka cvičení".

Funkční trening

Zahajovací hodina se koná v úterý 15.9.2015 v 18:00 v tělocvičně sokolovny.

Pozvánka

Noc sokoloven

Začíná nový cvičební rok 2015/16

Přihlášky pro nové členy, informace o náplni jednotlivých oddílů, finančních podmínkách atd. získáte ve  čtvrtek 3. 9. 2015 od 16:30 do 18:00 hod. v sokolovně. V dalších dnech  se můžete přihlásit přímo ve cvičebních hodinách. Rozpis naleznete v rubrice "Nabídka cvičení". Pravidelná cvičební  dětských oddílů začínají v pondělí 7. září 2015, bodystyling a balance (ml. ženy a dorostenky) 14. září, ostatní v průběhu měsíce září - informace budou předem zveřejněny.

Mámo, táto, loučíme se s prázdninami

Sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi. Neděle 30. srpna 2015, areál sokolovny.
Prezence účastníků od 16:00, začátek cca v 16:30, od 18:00 hod. táborák s opékáním. Buřty s sebou, nápoje a drobné občerstvení možno zakoupit.
Pro nové zájemce informace o pohybových aktivitách v Sokole.
Startovné 10,- Kč, členové Sokola zdarma. Srdečně zveme.

Letní soustředění 12. – 14. 8. 2015

Pokyny pro přihlášené děti i pro ty, co by se ještě přihlásit chtěli:

Soustředění je zaměřené na průpravu pro soutěž Teamgym, která nás čeká v listopadu a bude doplněno i o další činnosti podle počasí, chuti a nálady.

Začínáme vždy v 9:00 hodin, končíme kolem 17:00 hod.

Přineste si: cvičební úbor, přezuvky na běhání po sokolovně, oblečení a tenisky vhodné na hřiště, plavky, ručník, peníze na stravu (přesnídávka, oběd, svačina + nějaká ta dobrota) a pití ve výši 100,- /den, tj. celkem 300,- Kč.Protože strava bude domácí – uvaří nám sestry jako na táboře - potřebujeme znát přesný počet dětí kvůli nákupu surovin. Prosím proto o znovu potvrzení účasti, případně o nové přihlášky, nejpozději do pondělního večera. Stačí mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , anebo SMS na 732 598 868.

                                                                            S pozdravem Nazdar !           J. Rosáková

 

informace k odjezdu na letní tábor

Odjíždíme v neděli 12.7. 2015 vlakem ve 12:47 do Lipníka nad Bečvou. Odtud pokračujeme na kolech až do tábora (asi 6km po cyklotrase). Proto je nutné sportovní oblečení a obutí vhodné na kolo, přilbu s sebou! Nezapomeňte taky na pláštěnku.
Jídlo: Pokud budou děti po obědě, tak svačinu a pití. Večeříme již v táboře.
Sraz ve 12:30 na nádraží ČDnutno odevzdat vyplněný nástupní list.
 
Kola a kufry je nutno přinést do sokolovny v sobotu v 18:00 hod. Auto s věcmi bude v neděli odjíždět již dopoledne!!
Děti, které nemají sokolskou průkazku u cvičitelů, tak ji přinesou a odevzdají.
Tatínky prosíme o pomoc při nakládání, bereme i nějaké další těžké vybavení, které nám pobyt na táboře usnadní.
 

Adresa pro zasílání pošty
  xxxxxx  xxxxxxx (jméno dítěte)
 letní tábor Sokola Valašské Meziříčí
 Bohuslávky 44 (p. Fardová 
 751 31 Lipník nad Bečvou

 Telefon na vedoucí : 732 598 868

Soustředění - příměstský tábor

proběhne v sokolovně ve dnech 12. - 14. srpna 2015, vždy od 9:00 do 17:00 hod. Hlavní náplní bude akrobacie, trampolínky a příprava na soutěž Teamgym, ale v programu bude i spousta dalších zábavných činností. Soustředění je určeno zejména dětem z oddílu všestrannosti, ale pokud  by si to u nás chtěli nezávazně vyzkoušet i další děti (sourozenici, kamarádi), rádi je mezi sebou přivítáme.
Stravování (přesnídávka, oběd, svačina) a pitný režim zajistíme v ceně 100 Kč/ den.
Přihlášení
dítěte na adrese  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na tel. 732 598 868 - co nejdříve.
Těší se cvičitelky Sokola.

Informační schůzka k letnímu táboru

se koná v pondělí 29. června 2015 v 17:30 hod. v sokolovně. Na schůzce je nutno uhradit doplatek účastnického poplatku. Dále obdržíte veškeré nutné informace týkající se pobytu dětí na táboře, umístění tábora, odjezdu atd. Účast je opravdu nutná.

Mámo, táto, vítáme prázdniny

Neděle 28. června 2015, areál sokolovny

Odpoledne her a soutěží pro malé i větší, po skončení (cca 18:00 hod.) táborák s opékáním. Buřty s sebou, pití a jiné drobné občerstvení  bude možno zakoupit. Prezence účastníků od 16:00 hod. Startovné 10 Kč, členové Sokola  zdarma.   Srdečně zvou cvičitelé.

Napsala nám Jaryna

Cvičenkám a cvičencům mých dvou skladeb –Waldemariány  a Koncertu!

Když jsem před mnoha lety viděla prvně svou skladbu předvedenou na stadionu, došlo mi, jak obrovská společná práce tu byla vykonána – od prvního nápadu autora, výběru hudby, případně i aktivní spolupráce s hudebníkem, až ktomu ohromnému divadlu, které je možno sledovat na cvičišti.

Číst dál...

Veřejné cvičení 2015

První video

Zpráva pro Kočky ale nejen pro ně: První video ze Sokolského Brna 2015 si můžete prohlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=xNhqTpfx6PM

Sokolské Brno 2015

Sokolské Brno – informace pro rodiče
Odjíždíme v pátek 5.6. 2015 v 16:25 hod. Sraz v sokolovně v 15:50.
Návrat předpokládáme v neděli ve 20:17 hod. V případě, že bychom v Brně nestihli rychlík, přijedeme ve 21:32 hod. Budeme se snažit návrat ještě upřesnit.
S sebou:
1.Peníze na cestu – děti do 15 let 200 Kč, starší 220 Kč. Jídlo a pití na cestu, páteční večeři, sobotní snídani a večeři, které se nezkazí. Oběd máme zajištěný. Nedělní stravu budeme řešit  společně na místě, vybereme na ni 150 Kč, co neprojíme a nepropijeme  vrátíme.
2.Spacák, karimatku, hrníček na pití, malou lžičku.
3.Hygienické potřeby – pozor! mýdlo pouze klasické pevné, tekuté, šampony a sprchové gely dětem nedávejte. Přezůvky do školy a tělocvičen, kapesné, náhradní oblečení, kdybychom zmokli, pyžamo nebo tričko na spaní. Pláštěnku, sluneční brýle.
4.Kdo nemá u cvičitelů v průkazce kartičku zdravotní pojišťovny, vezme si ji s sebouD
Do vlaku dejte dětem sportovní oblečení a obutí. Veškeré drahé věci (náušnice, řetízky atd.) nechejte doma. Vystupovat s nimi nemohou a za případnou ztrátu nemůžeme ručit. Stejně tak mobily. Dětem napište na sebe telefonní číslo, v případě nutnosti Vám zavoláme.

Ubytování  jsme v ZŠ Husova 17, vystoupení probíhá v Sokole Brno I, Kounicova ul. a možná ještě na Špilberku, budeme-li vybráni.
Telefon na cvičitele : 732 598 868 nebo 605 568 386
Poslední secvičné před odjezdem: Pan Tau středa od 17:00 do 18:30, Tma  - čtvrtek 17:00 – 19:00

 

Jan Gajdoš

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10353301203-gymnasta-jan-gajdos/215471294000001
Dokument České televize o člověku,na kterého bychom neměli zapomenout. Na zhlédnutí stačí chvilka.

 

Pozvánka

Letní dětský tábor

pořádá Sokol Valašské Meziříčí ve dnech 12. -23. 7. 2015 v Bohuslávkách, kousek od Lipníka nad Bečvou. Základna se nachází na slunné louce obklopené lesy, nedaleko je rybník na koupání. Patří skautskému oddílu z Příbora.   
Program:celotáborová hra, dobrodružné a sportovní hry v přírodě, lanové aktivity, tábornické dovednosti, táboráky, výlety do okolí. Uvažujeme opět o cykloturistice, okolní terény jsou pro ni příznivé. Dohodneme se na schůzce rodičů.
Cena tábora: je 2600,- Kč, a zahrnujeu bytování ve dvoulůžkových stanech, zázemí ve velkém hangáru, stravování (5x denně), pitný režim cestovné, dopravu materiálu, vstupné na výletech, zdravotnický materiál, sportovní materiál, materiál na činnost a hry dětí atd.

Přihlášky získáte v sokolovně (ses.Rosáková) nebo stažením na www.sokol-valmez.cz /ke stažení/. Vyplněnou můžete odevzdat v sokolovně, zaslat mailem na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , anebo poštou na adresu Sokol Valašské Meziříčí, Sokolská124.
Uzávěrka přihlášek je 31. 5. 2015. Do tohoto data je nutno rovněž zaplatit zálohu ve výši 500,- Kč.

Slet čarodějnic


 
Nastartujte košťata!
Sletíme se ve čtvrtek 30. dubn2015
v sokolovně
Program:
16:00 Registrace účastníků
16:30 Zahájení, čarodějnický rej, soutěže a hry
17:30 Vyhodnocení
18:00 Zapálení ohně, opékání, posezení
Startovné 10,- (členové sokola zdarma)
Občerstvení možno zakoupit v bufetu
V případě špatného počasí program v tělocvičně, cvičky nutné

 

Valná hromada jednoty

Výbor Tělocvičné jednoty SOKOL Valašské Meziříčí svolává 
VALNOU HROMADU JEDNOTY
 
Datum konání:  úterý  28. dubna 2015
Místo konání:     společenská místnost sokolovny
Začátek:              17. 00 hod
Program:              Zprávy o činnosti za rok 2014, zpráva o hospodaření za rok 2014, revizní
                             zpráva,
 plán činnosti, diskuze, závěr
Na valné hromadě bude možno uhradit členské příspěvky za rok 2015

Velikonoční hledání pokladu

Zveme všechny děti
na tradiční  velikonoční besídku a cestu za pokladem
ve čtvrtek 2. dubna  2015 v 16:00 hod.
Vezměte si sportovní oblečení a obuv a přijďte na hřiště u sokolovny. Přineste si na tvrdo uvařené vajíčko, malou svačinku, pití.
V případě nepříznivého počasí je program v tělocvičně, nutné cvičky.  Startovné: 10,- Kč, děti ze Sokola zdarma

Neseďte doma, přiveďte i sv é kamarády         Vaši cvičitelé

Akce do konce školního roku

naleznete v sekci "Kalendář". Je možné, že ještě některé další drobné akce se objeví, ty hlavní a nejdůležitější tam ale jsou. Prosím, zaneste si je do svých diářů, budeme rádi, když se jich zúčastníte a také budeme potřebovat každou ochotnou ruku na pomoc.

Marie Stuartovna

Odjezd autobusu do Ostravy je od sokolovny ve 12:45,  abychom stihli i dramaturgický úvod ve  14:30 hod. Představení začíná v 15:00 hod. Nezapomeňte si doma vstupenky. Přejeme krásný kulturní zážitek.

Přehlídka pódiových skladeb Praha

Odjíždíme v pátek 20. 3. 2015. Sraz na nádraží ČD v 10:45.Jízdenku kupujeme společnou, kdo má režijní průkazku, prosím vzít s sebou ať pošetříme. Cesta a ubytování je na náklady ČOS, jídlo si musíme zajistit sami. Proto prosím vybavte dítě jídlem a pitím na cestu a rozumným množstvím také na večeři a sobotní snídani. Čaj uvaříme. Předpokládám, že další jídlo -na sobotní oběd a cestu domů - již nakoupíme v Praze, proto by bylo dobré mít s sebou tak 150,- Kč.Dále potřebujme: cvičky nebo jiné přezůvky do hostelu a do tělocvičny, tepláky nebo legíny na zkoušku, pyžamo, hygienické potřeby, hrníček – plecháček, kapesné. Všechno sbalit do batohu na záda. Na cestu sportovní oblečení a obutí. Počasí nemá být moc pěkné, takže něco nepromokavého.
Přehlídka probíhá v sobotu odpoledne, dopoledne jsou zkoušky. Předpokládaný konec v 17:30, vlak nám jede v 18:16, anebo 18:42, takže přijedeme ve 22:18, anebo v 22:51. Volejte na 732 598 868, dětem mobily raději nedávejte. 
                                                                      Držte nám palce, ať to hezky zacvičíme. J. Rosáková

 

Vzpomínka na TGM

Pietní akt k uctění památky prezidenta Masaryka proběhne v pátek  6. března 2015 v 10:00 hod. v parku Botanika. Sraz polečný odchod od sokolovny  v 9:45. Účastníci, kteří půjdou v sokolských krojích se do sokolovny dostaví nejpozději v 9:15.

informační schůzka

Informační schůzka k zimnímu táboru se koná ve středu 4. března v 18:00 hodin v sokolovně. Na schůzce je nutno doplatit účastnický poplatek, případně členské příspěvky do Sokola. J. Rosáková

Pozvánka

Přihlášky na zimní tábor

Připomínám všem rodičů termín odevzdání přihlášek na zimní tábor. Pokud jste se ještě nerozhodli, zda dítě poslat, neváhejte. Pobyt na horském vzduchu je jediná možnost, jak ho dostat z chřipek, angín, inverzí a dalších pro zdraví nepříznivých vlivů. Jarní prázdniny se blíží a my musíme oznámit do hotelu, kolik nás přijede.

Divadelní zájezdy


Vstupenky na Mrazíka si můžete vyzvednout. Vybíráme 250,-, což je cena i s dopravou do Ostravy. Volné lístky jsou ještě na operu Marie Stuartovna - 22. března odpoledne. Hlaste se!
Odjezd od sokolovny ve 14:30, autobus bude přistaven na parkoviště ve 14:15.

Loutkové představení

Pohádku O dvanácti měsíčkách hrajeme v pátek 30. ledna v 16:30 a v sobotu 31. ledna 2015 v 10:00 hod. Více v sekci Loutkové divadlo.

Tradiční zimní tábor

termín:  jarní prázdniny, 8. 3. – 14. 3. 2015
místo:    Jeseníky  - Suchá Rudná, chatky hotelu Paramon
náplň:    lyžování, sáňkování, zimní turistika a pobyt v zimní v přírodě ( hry na sněhu, celotáborová
              hra, hry v klubovně, večerní lyžování, výlet do Karlovy Studánky, Vrbna pod Pradědem atd.)
Nejedná se o lyžařský výcvik, ale o ozdravný pobyt. Podle lékařů vydá týdenní pobyt v zimě nahorách za 14 dnů letního pobytu u moře. Bereme i děti, které budou mít jen boby.
Pokud někdo nemá lyžařské vybavení a chtěl by se naučit lyžovat, máme nějaké vybavení k zapůjčení (zdarma).
 Protože nám provozovatelka zachovala starou cenu 290,- Kč/den, a to s plnou penzí, předpokládáme, že bychom se včetně výletů a výjezdů mohli vejít  jako loni do částky 2500 Kč. Vleky si bude jako vždy hradit každý sám, podle toho kolik projezdí. Loni to vycházelo 100,-Kč /den,  (ale to se ještě může změnit, zjistíme). A některé dny bude jiný program.
Prosíme o odevzdání závazné přihlášky nejpozději do 15. 2. 2015, společně se zálohou 1000 Kč. Počet míst je omezen, zájemci budou zařazováni v pořadí podle data odevzdaných přihlášek. Doplatek budeme vybírat koncem února.
Přihlášku naleznete v sekci "Ke stažení" a více informací obdržíte ve cvičení nebo na 732 598 868

Zájezd do divadla

Tentokrát jedeme 8. února (neděle) odpoledne na muzikál Mrazík do Ostravy. Cena vstupenky je 155 Kč, za autobus počítejte cca 100 Kč/osobu. Zájemci se mohou hlásit ve cvičení, mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) nebo na telefonu 732598868.

Na 22. března, rovněž odpoledne,  máme předběžně zamluveny vstupenky na operu Marie Stuartovna. Prosím o předběžné přihlášky, ať víme zda zaplníme autobus.

PF2015

Upozornění

na změnu termínu Vánoční vycházky. Protože chceme navštívit moc pěkné výstavy v muzeu, ale tam mají v pondělí zavřeno, přesouvá se vycházka na úterý 30. prosince. Vše ostatní platí. to znamená, že sraz je u sokolovny ve 13:30, sebou svačinu a pití a taky něco pro zvířátka. Návrat po setmění. Takže krásné Vánoce a v úterý se doufám, uvidíme. JR

Pozvánka

Pozvánka na přednášku

Irský večer

Funkční trénink pro dospělé

Hodiny FUNKČNÍHO TRÉNINKU PRO DOSPĚLÉ se úspěšně rozběhly. Prozatím máme ještě 3 až 4 volná místa. Přijďte si vyzkoušet tuto nyní populární formu cvičení, kterou možná znáte také pod názvem Crossfit nebo Core training.
Pravidelné hodiny jsou v úterý v 18:00 hod. a ve čtvrtek 20:00 hod. v sokolovně.

Pozvánka

plán akcí

Do rubriky "Kalendář" byl vložen plán akcí, které nás čekají do konce roku 2014.

Večer sokolských světel

Podívejte se na náš facebook. Naleznete tam pár fotografií ze včerejšího večera.

Památný den sokolstva

8. říjen – Památný den ČOS

K uctění památky všech sokolů, kteří v dramatické historii sokolského hnutí přinesli v boji za demokracii, národní samostatnost a svobodu oběti nejvyšší, byl 8. říjen vyhlášen Památným dnem ČOS.

 

Při jeho příležitosti se ve středu 8. 10. 2014 v 18:00hod. koná malý pietní akt u pamětní desky na sokolovně ve Valašském Meziříčí, večer sokolských světel a přátelské setkání ve společenské místnosti sokolovny.

Srdečně zveme všechny své členy, příznivce a    přátele.

 

Upozornění

Sokol Valašské Meziříčí sděluje, že z důvodu nepříznivého počasí se ruší dnešní akce „Jedeme i bez motoru“, která měla probíhat od 15:00 hodin na náměstí a od 16:30 v sokolovně. Náhradní program se uskuteční v sokolovně od 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení a zveme Vás také na zítřejší ukázkové hodiny skoků z malé trampolínky a crossfitu.

Něco málo z moderní historie sokolovny

Kdo by se chtěl dozvědět něco o tom, jakými změnami prošla naše sokolovna od roku 1993, můžete se podívat na našem Facebooku...

MOVE WEEK - Pozvánka

Now We Move

Přijďte cvičit

Cvičební rok 2014/2015 se úspěšně rozběhl, ale stále je možno se ještě do cvičení přihlásit. Co nabízíme i rozpis cvičebních hodin naleznete v rubrice "Nabídka cvičení".

Cvičební rok 2014/2015

Cvičební rok 2014/15 zahájíme v pondělí 8. září 2014.

Zápis nových členů do cvičení všestrannosti i Taneční školy Sokol Dance proběhne ve čtvrtek 4. 9. 2014 od 16:00 do 18:00 hod. v sokolovně. V novém cvičebním roce bude pokračovat projekt společné skladby „Od rána do večera“, ale připravujeme také novinky jako kin ball, pro dospělé crossfit atd.

Oddíly všestrannosti nabízí:

Pro děti od 3 do 5 let:  cvičení rodičů s dětmi

Pro předškolní děti:  všesportovní přípravku

Pro mladší školáky:  všesportovní průpravu

Pro starší (příp. zdatnější ml.) děti a mládež:   všesportovní průpravu se zaměřením na teamgym, taneční a estetickou gymnastiku pro děvčata, netradiční sportovní hry (lacross, trangleball, pálkovací hry, kinball …)

Pro všechny děti:  pobyt v přírodě, letní a zimní tábory a spoustu dalších  aktivit

Pro dorostenky a mladší ženy:  bodyform, balanční cvičení

Pro ženy středního věku: kondiční cvičení

Pro dorosrence a muže:rekreační florbal

Pro všechny dospělé:    crossfit, spolkovou posilovnu

Pro seniory a seniorky:  zdravotní cvičení, klub Věrná gard

Pro vyznavače „military“:  234. pěší prapor, klub vojenské hstorie a současnosti

Pro zájemce o loutkoherectví:  Soubor Pimprlata

Pro členy i veřejnost pořádáme:    sportovní  odpoledne, závody a soutěže,  besídky, akademie,  šibřinky, loutková představení, zájezdy do divadel a další akce

Podmínky členství:

Členské příspěvky na příslušný kalendářní rok činí 300 Kč pro dospělé a 100 Kč pro dítě do 18 let, oddílové příspěvky jsou 50 Kč měsíčně. Podrobnosti zjistíte při zápisu, nebo přímo ve cvičebních hodinách.

Taneční škola Sokol Dance

Malá taneční škola s individuálním přístupem se zabývá Country tanci, Mexickými tanci, Irskými tanci i scénickým a výrazovým tancem.

Taneční přípravka: předškolní děti a první, případně 2. třída

Taneční skupina Korálky: pokročilí dětští tanečníci

Taneční skupina Las Perlitas: vyspělí tanečníci

Taneční skupina Oileán: dospělí tanečníci – Irské tance

Více informací při zápisu, nebo přímo ve cvičebních hodinách

 

Letní tábor 2014 v Pasece - fotky

První část fotek z letního tábora v Pasece najdete prozatím na našem Facebooku. Jsou to fotky z jednoho ze čtyř foťáků, které jsme měli s sebou. Kompletní fotoalbum připravíme ke stažení hned jak to bude možné...

informace k odjezdu na tábor

Informace k odjezdu na letní tábor:

  1. Sbalené věci a kola je třeba přinést do sokolovny k naložení v sobotu 2. 8. 2014, nejlépe kolem 18:00. Budeme vděčni za pomoc při naložení, auto musí v neděli ráno vyjet před 8. hod.

  2. Při kontrole přihlášek jsem zjistila, že někteří mi stále dluží lékařské potvrzení, které je součástí přihlášky. Prosím o dodání, máte je určitě někde doma.

  3. Odjíždíme v neděli 3. 8. vlakem v 9:21. Místo a čas srazu si upřesníme v sobotu. Při odjezdu je třeba odevzdat vyplněný nástupní list dítěte (prohlášení zák. zástupců). Tento si můžete stáhnout ZDE, nebo jej obdržíte v sobotu. Dále kopii průkazky zdrav. pojišťovny a sokolskou průkazku s fotkou a členskou známkou. Děti, které sokolskou průkazku nemají, musí mít jiný průkaz s fotografií a rodným číslem.

  4. Na cestu do batohu:  jídlo na oběd a svačinky  - společné stravování začíná večeří, pití. Pokud pití dojde, dokoupíme, proto přibalit i hrníček. Pláštěnku, čepici, náhradní ponožky a malé kapesné.

    Na sebe sportovní oblečení podle počasí a pevné boty.  

    S pozdravem „Táboru nazdar!“                      

                                                                                  J. Rosáková

Letní tábor

Informační  schůzka rodičů k táboru se koná ve středu 9.7.2014 v sokolovně. Informace o místě tábora, seznam věcí, odjezd,
doplacení účastnického poplatku. Účast nutná.

sportovní odpoledne

Přijďte s nám přivítat prázdniny na sportovní odpoledne pro rodiny s dětmi
 
v neděli 29. června 2014 od 15:00 do 17:00 hod. na hřišti u sokolovny:
hry  a soutěže pro děti, netradiční sportovní disciplíny
startovné 10,- Kč/osobu       náčiní zapůjčíme           možnost  zakoupit občerstvení 
na závěr táborák s opékáním (buřty s sebou)

 

 

Fotky z veřejného cvičení

Článek o veřejném cvičení si můžete přečíst na http://www.valasskemezirici.cz/doc/41306/, kde jsou i fotografie.Děkujeme tiskové mluvčí MěÚ paní Votrubové za pořízení.

Veřejné cvičení

        Tělocvičná jednota Sokol Valašské Meziříčí
 
         pořádá v rámci oslav 150. výročí vzniku jednoty
 
         v sobotu 21. června 2014 na hřišti u sokolovny
 
                        
                            
VEŘEJNÉ CVIČENÍ

         v programu vystoupí členové jednoty a hosté ze Sokola Hodslavice
 
               Začátek v 1500 hod.
 
                                                                    Příjemné posezení a občerstvení             Jednotné vstupné 30,-  Kč
 
 

Den dětí

Den dětí – informace, pokyny

Den dětí se koná 1. 6. 2014 v Zámeckém parku. Jako každoročně zajišťujeme svá stanoviště a také vystupujeme v programu. Akce začíná ve 14:00 hod.

Abychom to všechno stihli: Nakládání věcí od 12:00 hod. v sokolovně, ve 13:00 už bychom měli být  přímo v parku.
Naše vystoupení je od
15:25  do 15:50 hod. Vystupují: Rodiče a děti (Večerníček), mladší žactvo (Josefína), žákyně (kužely a závoje) a  taneční škola.

Nástup k šatnám na převlékání 14:45, další dle pokynů cvičitelek


 

 

Mámo, táto, pojďme si hrát

Sportovní odpoledne pro rodiče s dětmi na hřišti u sokolovny.
Neděle 25. května 2014. Na programu bude pétanque, kroket a ringo.
Prezence od 15:00, ukončení v 17:00 hod. Startovné 10,-/ osobu.
Klidné posezení, pískoviště, prolézačky, možnost zakoupit drobné občerstvení.

Výsledková listina

Závody ve střelbě ze vzduchovky 8.5.2014

Výsledková listina

Číst dál...

Letní tábor 2014

Pro více informací klikněte na "Číst dál"...

Číst dál...

Pozvánka

Pozvánka 8.5.2014

Brigáda

         Brigáda na úklid areálu sokolovny  
        
Středa 7. 5. 2014 od 16:00 hod.
         Prosíme o pomoc všechny členy i rodiče našich dětí.

          Po skončení posezení u táboráku, buřty s sebou.

 

 

Slet čarodějnic

Slet čarodějnic a čarodějů
ve středu 30. dubna 2014 v 16.00 hodin na hřišti sokolovny

Co vás čeká:   čarodějnický rej a módní přehlídka, hry a soutěže v čarodějnických disciplínách a samozřejmě čarodějnický oheň

Co potřebujete: vhodné oblečení (maska), sportovní obutí, špekáček, nebo jinou uzeninu na opékání, chleba (v případě špatného počasí cvičky a oblečení do tělocvičny)

Odměny připraveny, nápoj dobré nálady uvaříme. Přileťte všichni, přiveďte i sourozence a kamarády

startovné : 10,- Kč, členové Sokola zdarma
videozáznam z akademie 12. dubnna

http://www.youtube.com/watch?v=Oe-k4l5ixWQ. Tady se můžete podívat, jak jste zacvičili. Díky za natáčení.

Aktualizace:

Bohužel, zloději z organizace OSA nám už stihli zablokovat zvuk a to přes to, že jim platíme autorské poplatky. Videozáznam budeme tedy šířit jinak...

Poděkování

Díky všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh sobotní akademie, ať už na jevišti, před jevištěm nebo třeba u občerstvení či jinde. Díky všem, kteří se podíleli na její přípravě a v uplynulých dnech zajistili vše potřebné. A na pár fotek se můžete podívat na facebooku. Jana R.

velikonoční cesta za pokladem

                                                         
                                                                       Velikonoční cesta za pokladem
      zábavné odpoledne pro děti na hřišti a v okolí sokolovny,        
      na Zelený čtvrtek 17. dubna 2014v 17:00 hod
      prezence: od 16:30 hod
      Vezměte si:  sportovní oblečení a obutí,v případě špatného počasí cvičky do tělocvičny,             
      vyfouknuté vajíčko, kamarády, rodiče. Možno zakoupit drobné občerstvení  
      Startovné 10,-  Kč, děti ze Sokola zdarma

 

Pozvánka

Pozvánka

Loutková pohádka

Pimprlata zvou na představení loutkové pohádky Zapomenutý rytíř, aneb kouzelná kytička.
Divadélko v sokolovně,  pátek 28. 3. 2014 v 16:30 hod. a  sobota 29.3.2014 v 10:00 hod.
Jednotné vstupné 30,- Kč

Tábory

Zimní tábor je úspěšně za námi, fotografie si můžete stáhnout na http://uloz.to/xdA3h3PD/sokolsky-lyzak-sucha-rudna-2014-rar. Začínáme se připravovat na letní, který proběhne v termínu 3. - 16. 8.2014 na tábořišti Paseka  u Uničova (kousek za Olomoucí). Je to tam moc pěkné, u potůčku a u lesa. Bližší informace ve cvičení.

Přihlášku najdete v sekci "ke stažení". 

Valná hromada

Výbor Tělocvičné jednoty Sokol Valašské Meziříčí svolává valnou hromadu jednoty
termín konání: úterý 25. 3. 2014 v 17:30 hod
místo konání: společenská místnost sokolovny ve Valašském Meziříčí
program: zprávy o činnosti, zpráva o hospodaření, revizní zpráva, plán na rok2014 - oslavy 150. výročí založení jednoty, diskuze, závěr
Na valné hromadě je možno uhradit příspěvky za rok 2014. 
Zdenka Glózová - starostka,   Jana Rosáková - jednatelka
 

Informace účastníkům zimního tábora

Odjezd na zimní tábor je v neděli 2.3.2014, vlakem v 11.21 hod. Sraz je v 10:00 hodin v sokolovně. Zavazadla budou odvezena, je ale potřeba pomoci při nakládání vozíku. S sebou do vlaku batoh s jídlem a pitím na cestu, večeři už budeme mít na hotelu. Na sebe sportovní oblečení a pevné boty. Pro jistotu si přibalte  také pláštěnku.
Nezapomeňte na průkazku s fotografií, kartičku zdravotní pojišťovny, prohlášení rodičů o zdravotním stavu a kapesné na zákusek v Bruntále. Dotazy zodpovíme na 732 598 868.

Kašpárek v pekle

Loutkový oddíl Pimprlata zve na pohádku Kašpárek v pekle. Hraje se v pátek 28. února v 16:30 a v sobotu 1. března v 10:00 hod. v divadélku v sokolovně. Jednotné vstupné 30,- Kč

Podívejte se

Josef Klíma o Sokole: http://play.iprima.cz/ocima-josefa-klimy/ocima-josefa-klimy-5

Schůzka k zimnímu táboru

Informační schůzka rodičů dětí, které jsou přihlášeny na zimní tábor se koná ve středu  26. února 2014 v 18.:00 hod. v  sokolovně ve Valašském Meziříčí. Na schůzce je třeba doplatit účastnický poplatek - celková výše 2500,- Kč. Účast nutná.                       

Seminář irských tanců

TS Oileán zve na seminář irských tanců, v sobotu 22. února 2014 v sokolovně. Podrobnosti na:http://www.oilean.cz/rubriky/Aktuality/

Plán akcí

Plán akcí do konce cvičebního roku 2013/14 najdete v sekci "kalendář". Letní tábor je plánován v termínu 2.-16. srpna 2014. Bližší informace ve cvičení.

Dětské Šibřinky

                
       Dětské Šibřinky pořádáme  v neděli 23. února 2014 v sokolovně.
       Rej masek, hudba, tanec, soutěže.
       Bufet pro malé i velké.
       Ráz: Řemeslo má zlaté dno.
        Začátek v 15:00 hod.               Jednotné vstupné 30,- Kč.                    Srdečně zvou pořadatelé.

Srazy cvičitelů

Připomínáme všem našim cvičitelům, zejména těm, kterým letos končí platnost cvičitelského průkazu termíny srazů cvičitelů.
Pro cvičitele dětských složek se koná v sobotu 15. února, a pro cvičitele dospělých v neděli 16. února 2014, vždy od 9:00 hod. v sokolovně ve Valašském Meziříčí.
Účast se započítává jako doškolovací akce. Zváni jsou i zájemci z řad "necvičitelů". Přijďte, program je zajímavý.

Pimprlata zvou děti na novou pohádku

Pometlo Zametlo
se jmenuje nová loutková pohádka souboru Pimprlata.
Premiéra v pátek 31. ledna v 16:30, repríza v sobotu 1. února v 10:00 hod.
Divadélko v 1. patře sokolovny, jednotné vstupné 30,- Kč.

Podívejte se

Podívejte se na tento zajímavý dokument. Když pomineme ukázky špatně prováděných kliků, nebo sedy-lehy a sklapovačky, které by se vůbec dělat s dětmi neměly, je to vysoce pravdivý dokument. Stojí za zhlédnutí a zamyšlení.

PF 2014

PF 2014

O pejskovi a kočičce

Maňáskové představení pohádky O pejskovi a kočičce na motivy knížky Josefa Čapka  hraje pro děti soubor Pimprlata v pátek 20. prosince 2013 v loutkovém divadélku v sokolovně. Začátek v 16:30, jednotné vstupné 30,- Kč.

Vánoční vycházka

VÁNOČNÍ  VYCHÁZKA s nadílkou pro zvířátka
v pondělí 30. 12. 2013
sraz účastníků je ve  14.00 hod v sokolovně, návrat po setmění
na sebe:    dobré boty, vhodné oblečení, batůžek
s sebou:    svačinu a teplé pití, nadílku pro zvířátka (tvrdé  pečivo, lůj, zrní, jablíčko, oříšky apod.)
                  bude-li sníh, tak boby nebo sáňky. Malé děti v doprovodu rodiče nebo staršího sourozence.

Přerušte lenošení a pojďte s námi do přírody.             Vaši cvičitelé

O vánoční zvoneček
 

 

O vánoční zvoneček -

Memoriál br. Jiřího Demela

Tradiční orientační běh po památkách našeho města  

a po návratu z trasy

besídka s lidovými zvyky

 

Kdy:                     pondělí 16. prosince 2013

Prezence:              kategorie děti s rodiči od 16:00

                            kategorie žactva od 17:00 hodin v sokolovně

Přineste si:            Na závod: baterku, tužku, podložku na psaní a můžete přibrat také sourozence nebo kamarády, menší děti, které neumí číst a psát rodiče

                              Na besídku: nůžky, korálky, skořápky z ořechů,

Vstupenky na divadlo

Po loňském úspěchu představení Prodané nevěsty jsme se rozhodli i letos uskutečnit v sokolovně divadelní představení, a opět pozvat některý ze sokolských ochotnických souborů. Nebylo to jednoduché, buďto z důvodu dopravení souboru a kulis z velké vzdálenosti, nebo nedostatku volných termínů, které mají kvalitní soubory obsazeny dlouho dopředu. Ale podařilo se, a na 14. prosince 2014 jsme zajistili představení hry Lumíra Kubátka Podhorský penzion v podání ochotnického souboru Sokola Staré Město u Uh. Hradiště.

                Tento soubor je na celostátních přehlídkách ochotníků vždy velmi dobře hodnocen a v roce 2012 měla jejich Tetička z Radějova obrovský ohlas mezi účastníky XV. Všesokolského sletu v Praze.

Bohužel, Tetičku zRadějova již nehrají, ale i Podhorský penzion slibuje příjemný divadelní zážitek. Proto si udělejte v předvánočním shonu chvíli času, přijďte se pobavit a podpořit naše kulturní snažení. do sokolovny. Začátek představení je v 18:30, cena vstupenky 110,- Kč (členové Sokola mají slevu). Připraveno bude i občerstvení na přestávku nebo pro posezení po představení. Srdečně zveme.

Vstupenky na divadlo si můžete koupit v sokolovně anebo zamluvit na tel. č. 732598868 nebo na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mikulášská besídka

Tělocvičná jednota Sokol Valašské Meziříčí
pořádá pro děti i jejich rodiče a kamarády
 MIKULÁŠSKOU BESÍDKU
která se koná v neděli 8. prosince 2013 v 15:00 hodin v sokolovně
Program:  T Vystoupení dětí  T Soutěže T Mikuláš s doprovodem a  nadílkou
jednotné vstupné 30,- Kč      zkoušky na vystoupení:  podle pokynů cvičitelů          

Pozvánka na divadlo