Slíbeny

Seznam věcí na letní tábor

 

1. Spací pytel, starší prostěradlo, měkčí povahy malý polštářek, karimatku, ešus s víčkem (stačí jednoduchý), hrníček nerezáček, nebo plecháček  na pití, lžíci a malou lžičku v plátěném pytlíčku s poutkem na pověšení, ostrý kapesní nůž (v žádném případě nesmí být vystřelovací),   lehkou plastovou láhev na pití (na výlety).

 

 

2. Obuv na turistiku, gumáky, tenisky nebo botasky, eventuelně sandály.

 

3. Bunda - větrovka, trička - kdo má, tak i sokolské, dlouhé i krátké kalhoty (alespoň 2x), teplý svetr nebo mikina, tepláková, nebo lépe šusťáková či maskáčová souprava, dostatek spodního prádla a zejména ponožek (i teplých), plavky, oblečení na spaní, pláštěnku nebo nepromokavou pogumovanou bundu, sluneční brýle, čepici – kšiltovku, šátek  (i chlapci).  Množství dle uvážení, nepřehánět, malým dětem označit jménem.

 

4. Ručníky, žínku, utěrku na nádobí.

 

5. Toaletní potřeby (mýdlo – pevnou kostku, sprchové šampony jsou nevhodné), krém, krém na opalování, repelent proti hmyzu a klíšťatům, šampon, doporučujeme malou osobní lékárničku.

 

6. Šňůru a kolíčky na prádlo, baterku, igelitový pytel na špinavé prádlo.

 

7. KPZ: spínací špendlíky, jehly, nitě, nůžky,

tužku, propisku, silnější deníček formátu A6, blok, uzlovačku ( asi 1 – 1,5 m dlouhá pletená šňůra), píšťalku.

 

8. Knížku na čtení, hudební nástroj vítán!

 

9. Sokolskou průkazku s vylepenou fotografií a členskými známkami za přísl. kalendářní rok, průkaz zdravotní pojišťovny (stačí kopie), kapesné.

 

10. Batoh na výlety (nejlépe už na cestu ), kapsář na drobné věci k zavěšení do stanu (doporučujeme zvláště u mladších dětí).

 

11. Čestné prohlášení rodičů o zdravotním stavu – odevzdat při odjezdu.

 

 

             Upozornění (důležité zejména pro ty, kteří s námi jedou poprvé)

 

Protože jedeme do přírody, nikoliv do luxusního letoviska, bereme si výhradně starší oblečení, raději tmavších barev, jehož poškozením nevznikne škoda. Nejrůznější módní výstřelky se do tohoto prostředí nehodí. Úplně nejlepší jsou „maskáče“ a maskáčová trička – ne, že bychom si chtěli hrát na vojáky, ale leccos vydrží, a také nějaká ta špína se na nich ztratí.

 

Všechno, zejména ešus a lžíci si nesmazatelně označít.

 

Jedeme si odpočinout od civilizace, proto nejrůznější výdobytky techniky, jako mobily (budou mít pro nutný případ vedoucí), necháme doma ! (v opačném případě mohou být  i odebrány a vráceny až při odjezdu z tábora).

 

Kdo užívá léky, podepíše si je, vyznačí na obal dávkování a seznámí s touto skutečností zdravotníka.

 

Věci si sbalít do staršího kufru, dá se v něm lépe udržet pořádek a čisté oblečení nezavlhá. Na špinavé prádlo si velký pevný igelitový pytel. Kufr opatřít jmenovkou a zajistit proti otevření.

 

Nebrat si více jídla, než na první den do večeře! Ve stanech je zakázáno přechovávat potraviny, sladkosti i nápoje, protože se mohou snadno pokazit nebo přilákat nejrůznější živočichy jako jsou myši, mravenci, vosy a potom způsobit zdravotní potíže.

 

Na tábor jedeme všichni dobrovolně. Nebudeme se pohybovat v bezpečí svých domovů. Příroda je krásná, ale současně drsná a nezkušeným může skýtat různé nástrahy. Proto je nutno se podřídit pevné kázni. Porušení bude trestáno – od napomenutí až po vyloučení z tábora a poslání domů.

Věříme, že k poslednímu opatření nebudeme muset přikročit, na táboře se všem bude líbit a vrátíme se všichni zdraví a plní krásných zážitků.

 

Sokolským letním táborům     NAZDAR !        Vaši cvičitelé